De geschiedenis van Attractiepark Toverland

Opgelet! Deze pagina is in opmaak en zal doorheen het seizoen van 2026 - 2027 verder aangevuld worden. We raden fans aan om regelmatig een kijkje te komen nemen!

2026 - heden

2026 - Een tikkeltje meer magie in het Land van Toos

Op 2 februari maakte Toverland bekend dat er iets bijzonders staat te gebeuren met de Truukjes in het Land van Toos. De attractie krijgt een compleet nieuw thema, nieuwe voertuigen en een naamswijziging. Huiszwijntje Morrel zal de hoofdrol spelen tijdens een vernieuwd ritje op Morrel’s Truckjes.

Voor de techniek doet Toverland beroep op de originele bouwer van de attractie, namelijk SBF - Visa. De thematisering wordt volledig intern gecreëerd. De werkzaamheden zouden met de start van het zomerseizoen op 28 maart afgerond moeten zijn. Dan opent Morrel’s Truckjes.

Update 4 februari 2026
Alle voertuigen en de volledige techniek zijn verwijderd. Daarnaast zijn de eerste grondwerkzaamheden gestart op de plek van de fontein. Ondertussen zijn ook de nieuwe baandelen en truckjes toegekomen om opnieuw geïnstalleerd te worden. Deze staan opgeslagen in MaMouche.

Update 28 maart 2026
Kleurrijke en glimmende truckjes van Morrel staan klaar om de kleinste bezoekers opnieuw te vervoeren. Na enkele weken hard werk neemt Toverland Morrels Truckjes opnieuw in gebruik. Het resultaat mag er alvast zijn! De feestelijke opening vindt plaats omstreeks 11u00 met confetti, slingers en snoepjes. Men heeft flink ingezet op afwerking en het aanbrengen van details, enkele foto’s kan je bekijken in onze galerij.

2026 - Nieuwe loods technische dienst

In 2023 kondigde Toverland aan een nieuw kantorencomplex te bouwen, genaamd Het Clubhuis. Hierin werden ook plannen bekend gemaakt om de technische werkplaatsen uit te breiden. Hoewel het kantorencomplex voor onbepaalde tijd is uitgesteld, wordt de werkplaats wel gerealiseerd. De eerste werkzaamheden begonnen in het najaar van 2025. De ingebruikname van de loods staat gepland voor 2026. De nieuwe loods bevindt zich achter de Wunderwald-hal, naast een bestaande locatie van de technische dienst.

Wanneer er updates zijn kan je dit hier raadplagen.

Update 14 januari 2026: De staalconstructie van de tweede verdieping wordt geplaatst, men bereikt hierdoor ook het hoogste punt van het gebouw.

Update 4 februari 2026: Het gebouw wordt winddicht gemaakt, ook de dakpanelen worden geplaatst.

Vorige
Vorige

2024 - 2025

Volgende
Volgende

2026 | De komst van Het Clubhuis