De geschiedenis van Attractiepark Toverland
2018-2020
Na de investeringen in 2007, is ook 2018 een zeer belangrijk kanteljaar voor Attractiepark Toverland. Eind maart werd het seizoen gestart met heel wat verbeteringen en aanpassingen in het park en bij enkele grote attracties. Maar waar iedereen het meest naar uitkijkt is ongetwijfeld de officiële opening van het nieuwe entreegebied Port Laguna en themagebied Avalon. Daarnaast voert men ook enkele grote veranderingen door wat betreft het entertainment aanbod en probeerde men ook enkele nieuwe acts/events uit.
Beginnen doen we natuurlijk bij het begin, namelijk de seizoenstart van 2018. Het nieuwe zomerseizoen van Attractiepark Toverland ging op zaterdag 24 maart 2018 van start. De voorbije maanden werd er hard gewerkt om verbeteringen door te voeren in het park en heel wat attracties kregen een groot onderhoud. Met de komst van een nieuw entreegebied werd er dit jaar ook gewerkt aan de uitstraling van Troy Area.
Sinds 24 maart weerklinkt er nieuwe muziek van IMAscore doorheen het Troy gebied. Toverland wijzigde dit jaar ook de naam van deze themawereld en gaat voortaan door het leven als Ithaka. Het Limburgse park gaf als verklaring aan dat de naamswijziging nodig was om toekomstige uitbreidingen te kunnen realiseren. Het Troy - gebied verwijst naar de grootste attractie binnen deze themawereld en van dat imago wilde men afstappen.
Ingang Troy
Het groene duingebied voor houten achtbaan Troy krijgt een belangrijke rol in de beleving van de bezoekers. Sinds de start van het nieuwe zomerseizoen werd de ingang van de attractie verplaatst naar het wandelbrugje om het duingebied te betreden. De zig-zag wachtrijen onderaan de trap bij houten achtbaan Troy werden vervangen door een mooie wandelpad met beplanting.
Djengu River
De wachtrij van Djengu River werd aangepast. Voortaan wandelen bezoekers onder de wandelbrug door richting Djengu om vervolgens naar het station te wandelen van de attractie.
Wachtrij Booster Bike
Om de grote bezoekers toestroom te kunnen garanderen werd de wachtrij van Booster Bike aangepast. Dit met de mogelijkheid dat de wachtrij nog verlengd kan worden richting de lanceerbaan van de attractie.
Nieuw wandel/speelbrug
Bij de speelvijver naast Backstroke werd er een nieuwe wandelbrug geïnstalleerd. De voormalige kettingbrug maakt plaats voor een nieuwe houten brug.
MaMouche
Restaurant MaMouche, in het Land van Toos werd afgelopen winter omgebouwd tot een evenementen locatie. Tijdens drukke dagen, zoals de Halloween Nights wordt deze horeca locatie geopend maar uitgebaat door een externe firma.
Maart 2018 - Nieuw terras
Toverland greep de winterperiode ook aan om structurele verbeteringen door te voeren in themawereld Ithaka. Nadat de wachtrij van Troy gewijzigd werd, ging ook het terras van horeca locatie Het Houten Paard op de schop. Met de start van het zomerseizoen konden bezoekers genieten van een vernieuwd terras.
2018 - De komst van Merlijn en Fenix in themawereld Avalon!
Tijdens de ToverlandFanday in september 2016, konden fans met eigen ogen aanschouwen hoe groot de nieuwe uitbreiding van Toverland kon worden. Dit tijdens een exclusieve backstage tour rond de vijvers gelegen achter de Magische Vallei.
Eind 2017 kondigt Toverland tijdens een exclusieve persconferentie en tevens op een speciale locatie een nieuw themawereld aan, genaamd Avalon. Over het entreegebied zou later meer informatie volgen. Met deze aankondiging wordt het park maar liefst anderhalf keer zo groot. In deze nieuwe themawereld staat de Keltische mythologie centraal, de strijd tussen Morgana en Merlijn. Natuurlijk spelen er ook mythische wezens een grote hoofdrol, zo krijgt Merlijn hulp van Fenix.
Fenix is een mythisch wezen, maar in Avalon speelt Fenix de hoofdrol in een vorm van een wing coaster van de Zwitserse bouwer Bolliger & Mabillard. Daarnaast is er ook nog een bootvaart attractie van de Duitse firma Mack Rides, tevens de eerste attractie met darkride scene voor Toverland. Na maanden bouwen gaat themawereld Avalon begin juli open voor het publiek, mensen van de pers & genodigden mochten op donderdag 5 juli alles ontdekken. Twee dagen later op zaterdag 7 juli vond de officiële opening plaats voor het publiek.
Met deze investeringen ging een slordige 35 miljoen euro gepaard, maanden na de officiële opening deden er geruchten de ronde dat het bedrag van 35 miljoen eerder zou oplopen tot in de 40 miljoen, maar dat is nooit bevestigd.
2018 - Nieuwe rotspartijen station Djengu River.
In het voorjaar van 2018 werden er nieuwe rotspartijen toegevoegd aan het station van Djengu River. De buitenzijde waar de boten het station verlaten wordt volledig voorzien van nieuwe rotspartijen. Voor deze klus doet Attractiepark Toverland beroep op TAA Group. Dit had ook te maken met de komst van het nieuwe wandelpad van Port Laguna naar Avalon, zodat de groene loods minder in het zicht viel.
2018 - Dwervelwind gesloten nadat boom op track valt.
Op 29 juli 2018 bleef Dwervelwind 3 dagen gesloten nadat er een boom op de track van de attractie was gevallen. In een verklaring liet het park weten dat een expert heeft vastgesteld dat de boom waarschijnlijk is omgevallen vanwege de droogte. De schade bleef relatief zeer klein, maar Toverland nam geen risico’s en nam dadelijk enkele maatregelen, zo werden er bomen gecontroleerd en werd er beslist om alle hoge bomen tussen en rondom Dwervelwind preventief te verwijderen.
2018 - Nieuw fotohuisje
Op 13 oktober 2018 opent er een permanent fotohuis in de typische stijl van Port Laguna. Dit fotopunt kan je vinden tussen Port Laguna en de weg richting themawereld Ithaka.
2018 | Nieuwe namen voor themagebieden en attracties in Toverland
Op 7 juli 2018, samen met de officiële opening van Port Laguna en Avalon wijzigen er ook enkele namen van attracties en 2 themawerelden. Om de themawerelden van Toverland meer op elkaar aan te sluiten samen met de attracties heeft Toverland enkele naamswijzigingen doorgevoerd. De Troy Area zal vanaf 7 juli Ithaka gaan heten en krijgt bovendien ook nieuwe themamuziek gecomponeerd door IMAscore. Dit om later het Troy gebied te kunnen uitbreiden en de verhaallijn te verduidelijken. Ook Magic Forest gaat vanaf nu door het leven als het Wunderwald. De oorspronkelijke Engelstalige benaming dekt niet meer de lading, Toverland heeft de voorbije jaren flink geïnvesteerd om Magic Forest een Oostenrijks thema te geven. Door de naamswijziging past het beter bij het thema en de verhaallijn van Maximus Müller.
Ook verschillende attracties kregen nieuwe namen. Zo wordt in het Land van Toos en de Magische Vallei de namen van Boomerang, Hara Kiri, Morrel Hopper, Tea Cups, Truckparcours, Appelcarrousel, Kids Survival, Klimkasteel en Doolhof verandert in: Toos Express, Drakenslangen, Vliegend Tapijt, Theekopjes, Truukjes, Klokhuis, Waku Waku, Fort Boreas en Dwaalhof.
2019 - Toverland introduceert nieuwe outfits voor personeel.
Vanaf 1 februari 2019 dragen de medewerkers van het Limburgse attractiepark een andere outfit. Normaal gesproken was het de bedoeling om de nieuwe outfits in de zomer van 2018 te introduceren, maar het project liep vertragingen op.
2019 - YOUTUBERSxTOVERLAND
Op 19 mei 2019 organiseert Toverland de eerste editie van YOUTUBERSxTOVERLAND. Een groot succes zo blijkt, anno 2025 keert het evenement jaarlijks terug. Ondertussen is de naam gewijzigd naar Creators & Coasters.
2019 - persbericht | Toverland bouwt nieuwe schminkwinkel genaamd: Karolien Müller's Schminkhaus & Atelier.
Toverland zal in Wunderwald een nieuw gebouwtje optrekken. In het huisje kunnen de jongste bezoekers zich binnenkort laten schminken. De nieuwigheid krijgt Karolien Müller’s Schminkhous & Atelier als naam.
Wunderwald, de tweede grote hal in Toverland, krijgt een nieuwigheid. Toverland stelde concept-arts voor van een nieuw gebouwtje. Hierin komt een nieuwe schminkstand en -winkel: Karolien Mûller’s Schminkhaus & Atelier.
“De huidige schminkstand neemt steeds aan populariteit toe; voornamelijk bij de jonge bezoekers. Vandaar dat we ervoor gekozen hebben om een Schminkhaus te bouwen, waarbij de beleving nog magischer is” aldus een woordvoerder van het park.
Het gebouwtje wordt momenteel gebouwd bij de Waldstube, tegenover de Biergarten. Het huisje krijgt een achtergrondverhaal dat samenhangt met de Maximus’ Blitz Bahn. “Karolien Müller is de nicht van Maximus Müller, de uitvinder van de Blitz Bahn. Zij heeft medewerkers in dienst die een ster zijn in schminken.” Karolien zal dus niet zoals haar neef in het park als karakter te vinden zijn.
In eerste instantie was het de bedoeling om de schminkwinkel op 21 september te openen, maar deze datum werd niet gehaald. Uiteindelijk werd op 5 oktober de winkel geopend.
2020 - Toverland in 2020 niet meer elke dag geopend, maar start wel met het Pre-season in februari.
Toverland is vanaf 2020 niet meer jaarrond geopend. Tot nu toe was het attractiepark 365 dagen per jaar toegankelijk, waarbij in de wintermaanden alleen de twee overdekte themagebieden waren geopend. Van dat principe wordt vanaf dit jaar afgestapt, Toverland is op werkdagen in het winterseizoen helemaal gesloten.
MAAR… Dit jaar start Toverland voor het eerst met het Pre-season. Normaal gesproken gaat het volledige attractiepark pas eind maart opnieuw open voor het publiek. In 2020 kan dat dus al vanaf medio februari.
2020 - Wachtrij Booster Bike
Tijdens de winterstop van 2019 - 2020 werd de wachtrij van Booster Bike verlengd. In de eerste plaats was dit bedoeld om aan de anderhalve meter afstand regels tijdens de coronacrisis te kunnen voldoen. Later werd deze wachtrij gebruikt om de toestroom bij Booster Bike aan te kunnen zonder er opstoppingen op wandelpaden veroorzaakt werd.
2020 - Nieuw Slush station
Tegen de zomer van 2020 werd er aan de ingang van themawereld Ithaka een nieuw verkooppunt geopend dat in het tegen staat van ijsdrank slush.
2020 - Pop-Up Summer Camp
Voor het eerst in de geschiedenis van Toverland wordt er dit jaar een tijdelijke Pop-Up Summer Camp gerealiseerd op de oude parkeerplaatsen van het park.
Het Pop-Up Summer Camp is een concept dat dadelijk kon rekenen op heel wat succes, tot op heden keert de tijdelijk camping jaarlijks terug. In het verleden sprak Toverland meermaals de wens uit om een groot themahotel neer te zetten, maar dat project staat nu in de ijskast. Toverland heeft bevestigd dat men het plan heeft om de Pop-Up Summer Camp een permanente plaats te geven, dit zou in de nabije toekomst gerealiseerd worden.
2020 - Nieuwe Haunted House-experience tijdens Halloween Nights in Toverland
Voor het eerst in de geschiedenis van Toverland realiseert het park een Haunted House-experience
Nieuwe Haunted House-experience: Maison de la Magie
Op een gloednieuwe Toverland-locatie bevindt zich het statige landhuis van Oscar Pendula. Deze wereldberoemde illusionist verdween in de jaren ’30 van het toneel, toen één van zijn illusies gruwelijk misging. In Maison de la Magie betreden waaghalzen het verlaten landhuis van Oscar Pendula en gaan zij op een angstaanjagende ontdekkingstocht naar zijn duistere geheimen.
De Haunted House-experience duurt circa 15 minuten. Voor Maison de la Magie hebben bezoekers een apart ticket nodig. Een kaartje kost € 7,50 voor reguliere bezoekers en € 6,- voor abonnementhouders en kan gereserveerd worden via de website van Toverland. De capaciteit is beperkt.